Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

Velvyslanectví Afghánistánu

vlajka Afghánistánu Komornická 1852/25
Praha 6 - Dejvice
160 00

Tel.: 233 544 228
Email: afg.prague@centrum.cz

Informace o Afghánistánu

Islámská republika Afghánistán leží ve centru Asie. Stát nemá přístup k moři. Na severu má hranice s Tádžikistánem a Uzbekistánem, na východě s Pákistánem, , na severovýchodě s Čínou na západě s Íránem a na severozápadě s Turkmenistánem.

Hlavním městem Afghánistánu je Kábul , nejvyžší horou Nošak (7485 m).

Afghánistán má bohatou historii. Tamní civilizace patří k nejstarším na světě.

Afghánistán je velmi chudá země sužována mnohými válkami. O okupaci Afghánistánu se pokoušeli Mongolové, Britové, sověti i USA. Kupodivu ambice okupovat Afghánistán se objevily i v České republice, která do této země vyslala své žoldnéře v roce 2004.

Afghánští zemědělci jsou významnými světovými pěstiteli máku. Bez jejich produkce by došlo k akutnímu nedostatku některých surovin vyráběných z odrůd, které se např. v Evropě nepěstují.

V Afghánistánu je kontinentální klima s chladnými zimami a horkými léty. V zemi bývá často sucho a je zde málo zdrojů pitné vody. Jsou zde častá zemětřesení.

Převažujícím náboženstvím v Afghánistánu je Islám (99%). Oficiálními jazyky jsou paštó a afghánská perština. Odhadem žije v Afghánistánu 29 863 000 lidí. Hustota zalidnění je 43 obyvatel na km².

Afghánistán je přestože to bude pro většinu obyvatel ČR znít nepravděpodobně jednou z nejsvobodnějších zemí světa. V některých oblastech se dokonce vliv státu vůbec neprojevuje. Afghánci jsou proslulí výjimečnou pohostinností a svobodomyslností.

Problémem Afghánistánu jsou nevybuchlá munice a nášlapné miny.

Telefonní předvolba: 93, národní doména: .af, časové pásmo:UTC +4:30

Zdroje, weby: afghannews.net , kabulguide.net.

Komentáře

Komentáře upřesňující informace obsažené na velvyslanectvi.com, informace k práci ambasád a jejich úředníků, úřední hodiny, o vízech a případně informace týkající se Afghánistánu obecně:
Iveta (e-mail) 08.05.2013 12:17:20
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kolik stojí vízum do Afghanistánu na 7 dní, zda je nutný dopis s pozváním a jestli je možné si vyřídit vízum přímo na hranici s Tadžikistánem. Děkuji

Jiří Matzner (e-mail) 31.01.2012 15:40:06
Dobrý Den,Hledám nějaké kamarády.Marine Very Luck

Anna (e-mail) 04.10.2011 11:09:48
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké jsou podmínky pro vízum, když mám kamaráda v Afgh. a potřebuji aby se dostal do ČR. ? Děkuji.

Pavel 04.05.2009 12:26:51
Na afghánském velvyslanectví v Praze lze vízum vyřídit během 1 dne. Nutný je dopis vysvětlující důvody cesty. Oficiálně by vízum mělo být zdarma, požadují za něj ale 50$. V současnosti se do Afghánistánu moc jezdit nedoporučuje.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.