Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

IFC

Mezinárodní finanční korporace (IFC) vznikla v roce 1956 na návrh ředitele Světové banky, aby podporovala investicemi a úvěry rozvoj soukromého sektoru v rozvojových zemích. Nyní má 179 členů. Spoluvlastníky IFC jsou vlády členských států, ale samotná organizace má status firmy, takže může podporovat jak soukromý sektor, tak může jednat i s vládami.

Světová banka financuje a poskytuje půjčky a odborníky na státní projekty. IFC dává půjčky, resp. investuje, poskytuje finanční asistenty a experty pro oceňování investičních návrhů při tvorbě soukromých projektů. A také působí jako garant při emisi cenných papírů v rozvojových zemích. Projekty, které mají být uskutečněny musejí být ziskové pro investory, přínosné pro ekonomiku daného státu a odpovídat ekonomickým, ekologickým a sociálním podmínkám.

IFC patří do Skupiny světové banky, sídlo je ve Washingtonu DC. Prezident IFC je prezidentem Skupiny světové banky. Nejvyšším orgánem IFC je Výkonný výbor, ve kterém je z každého členského státu jeden zástupce (ministr financí). Veškeré investiční projekty schvaluje Rada ředitelů (působící v centrále Světové banky ve Washingtonu DC). Má více než 2000 zaměstnanců, 58% zaměstnanců působí ve Washingtonu DC a 42% zaměstnanců působí ve střediscích ve více než 86 zemích.

Při investování a poskytování úvěrů má IFC status běžného investora se všemi riziky, právy a povinnostmi. IFC díky svému vysokému kreditu v celosvětovém měřítku přitahuje investice do svých podporovaných projektů i od soukromých firem z celého světa.

Nejčastější jsou investice do rozvoje leasingového trhu, pojišťovnictví, hypotečních půjček, poskytování splátek studentům a poskytování úvěrů bankám, aby ty podporovali rozvoj domácností

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.