Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

Velvyslanectví Izraele

Izraelská vlajka Badeniho 2
Praha 7
170 06

Tel.: 233 097 500
Email: prague@mfa.gov.il
Web: www.prague.mfa.gov.il

Informace o Izraeli

Komentáře

Komentáře upřesňující informace obsažené na velvyslanectvi.com, informace k práci ambasád a jejich úředníků, úřední hodiny, o vízech a případně informace týkající se Izraele obecně:
Pavel (e-mail) 25.03.2011 07:36:51
Čest, sláva a veliká poklona památce paní Ireny Sendlerové. Pochopitelně nemohla dostati nobelovu cenu. Švédové nevědí, co je válka. Naposledy 30-tiletá, když vykradli náš Hrad a sbírky. Jinak je to spolek alkoholiků, kteří slouží za peníze zájmům USA a nic jiného je nezajímá. Ale my, vojáci víme, co je válka a víme, co je fašismus, zvláště německý!(Mimochodem- i Švédy, i Švejcáry za zlato podporovaný!)Takže- slavnou "nobelovku" a ť si strčí dosvé zlodějskép...e. Paní Sendlerová a s ní i další hrdinové mají cenu mnohem, mnohem vyšší, jakou nemá nikdo na světě. Jeto cena nejvyšší MORÁLKY LIDSKÉ!

Vladimír Procházka (e-mail) 19.11.2010 13:18:42
http://en.wikipedia.org/wiki/Irena_Sendler Podívejte se na tuto ženu (foto) - a zapamatujte si ji na vždy! Svět se nestal nemravným, takovým vždy byl... Ocenění nedostane vždy ten, kdo je ho hoden více. Nedávno, ve věku 98 let umřela žena jménem Irena Sendler. Během druhé světové války Irena získala povolení k práci ve Varšavském getu jako instalatérka/svářečka. Měla k tomu svůj důvod. Irena věděla o plánech nacistů se židy. Na dně tašky s nářadím vynášela děti z ghetta, v zadní části svého náklaďáku měla místo pro starší děti. Tam také vozila psa, kterého vycvičila štěkat, když auto projíždělo branou. Vojáci to nechtěli řešit a také štěkot mohl zamaskovat zvuky, které děti mohly případně vydávat. Během své činnosti Irena dokázala takto zachránit až 2500 děti. Chytili ji, nacisti ji přelámali nohy, ruce a brutálně ji ztloukli. Irena si vedla poznámky o všech dětech, které se jí podařilo osvobodit. Uschovala je ve sklenici, zahrabané pod stromem na její zahrádce. Po válce se pokusila najít rodiče a znovu spojit rodiny. Ale většina skončila v plynových komorách. Děti se dostaly do dětských domovů a byly adoptované. V roce 2007 byla Irena Sendler nominována na Nobelovu cenu míru. Ale zvolená nebyla. Cenu dostal Al Gore za projekt o globálním oteplování... Uplynulo více než 60 let od ukončení Druhé světové války. Tento elektronický dopis se rozesílá jako památka na milióny lidí, kteří byli zabiti, znásilněni, upáleni, umoření hladem a poníženi! Dnes, jako nikdy (když se ozývají hlasy o tom, že Holocaust je mýtus!) je nutné udělat vše, aby svět nezapomněl, co se tenkrát stalo. Protože stále existují i ti, kteří jsou schopni to zopakovat. Tato zpráva je pro miliony lidí. Staň se článkem v řetězu paměti a pomoz ho rozšířit do světa. Rozešli tento dopis kamarádům a požádej je, ať nepřerušují řetěz. Prosím, nemaž tento dopis. Na to, abys to poslal dál, potřebuješ sotva pár minut... Děkuji! Snažil jsem se Vám poslat text v příloze také s fotografiemi na email adresu: www.prague.mfa.gov.il, ale zpráva se vrátila jako nedoručitelná. Pokud chcete poslat celou přílohu zašlete mi správnou email adresu. S pozdravem a přáním všeho dobrého V.P.

Richard Svoboda (e-mail) 28.09.2010 23:33:59
Dobrý den v roce 2000 jsem byl se svojí manželkou na dovolené v Eilatu. To místo mě moc okouzlilo a doufám že se tam někdy vrátím. Chtěl bych se zeptat jestli náhodou nemáte v české republice výukový kurz Krav maga. Měl bych zájem o učení této obranné techniky. Díky za odpověd. Richard Svoboda.

Linda Osičkova (e-mail) 08.09.2009 09:04:57
zdravím, mám prosbu nasli jsme na webu izraelské obchodní komory potrávky na kožené rukavice,ale nejsme schopni se dostat ke kontaktu,je možné nam nejak pomoci? jsem česká firma vyrábějíci kožené rukavice,a scháníme práci kde se dá,moc dekuji za jakékoliv info,s pozdravem Osičkova

Martin Fuchs (e-mail) 30.06.2009 19:39:54
Dobrý den,rád bych se zeptal zda je bezvízový styk mezi Izraelem a Českou republikou a zda je třeba platit vízum při vstupu do Izraele z Egypta kde budu na dovolené. Předem děkuji Martin Fuchs

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.