Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

Velvyslanectví Lybie

vlajka Lybie

Velvyslanectví Libye v Rakousku

Blaasstrasse 33
Vídeň
1190
Rakousko

Tel.: 00431-367 76 39
Email: office@libyanembassyvienna.at

Informace o Lybii

Komentáře

Komentáře upřesňující informace obsažené na velvyslanectvi.com, informace k práci ambasád a jejich úředníků, úřední hodiny, o vízech a případně informace týkající se Lybie obecně:
nonme (e-mail) 29.05.2011 18:55:05
Zajímavý postřeh jinýma očima - přeposílám v plném znění originál # informace, kterou mi zaslal člověk, žijící 10 let v Libyi.V naší # televizi jsou tyto pravdy zamlčovány - proč asi ? # # Proč je napadena Libye ? EU se potýká s ohromnými finančními problémy,a # jedna evropská země po druhé upadává do bankrotu. Zóna eura je opravdu # zdecimovaná a má ohromné problémy. USA všechny své zdroje utratily před # 12 léty a vnitřní i zahraniční dluhy se prohlubují. EU a USA dluží Libyi # za dodávky ropy skoro 200 miliard dolarů. V roce 2012 skončí koncese # velkých naftových společností, které mají právo na těžbu libyjské ropy. # Kadafí požaduje splacení dluhů nebo chce uzavřít mezistátní smlouvy s # jinými zeměmi a společnostmi. # # # Z tohoto důvodu je Libye napadena. A zdalipak má libyjský občan důvody, # aby se bouřil proti režimu Muamara Kadafiho ? Myslím, že ne. Jestliže se # podíváme na životní úroveň libyjského národa a výhody, které jim # zabezpečuje stát, pak se mají velmi dobře; žijí si jako malí bozi. Libye # má 6,5 mil. obyvatel a má 14 mil. registrovaných automobilů. Když někdo # chce studovat, v kterémkoliv státě na světě, požádá si stát a ten mu # zajistí byt, auto, stravu, bezplatné studium a měsíční stipendium 2300 # dolarů. V Libyi se neplatí voda, elektřina, plyn, daně, úvěry jsou # bezúročné. Když do pěti let nemůžeš úvěr splatit, odepíše ho stát, nebo # ho splácí za vás. Každý plnoletý občan Libye, když dosáhne věku 18 let, # dostane klíče od bytu. Když si chcete koupit auto, složíte 20,3 % ceny a # zbytek dotuje stát. V Libyi koupíte za 10 dolarů 85 litrů benzínu nebo # nafty. V Libyi jsou potraviny velmi levné, 10 kg chleba stojí 0,15 # dolaru. Libyjci nepracují fyzicky, vše dělají cizinci. Žil jsem 10 let v # Libyi v různých městech a nikdy jsem neviděl ani jednoho žebráka. # Libyjci nejdou pracovat do tzv. "bílého světa", neboť to nemají # zapotřebí. V Libyi není nikdo ožebračen, není mu odejmut byt nebo auto # protože nesplatil úvěr, není to tak, jako v tzv. demokratických zemích, # které se vrhly na Libyi. # # Otevřeně, je mi líto libyjského národa, neboť asi má být přetvořen na # nájemní pracovní sílu, pracovat za 100 dolarů, ztratit všechny dosavadní # výhody a o pohodlném životě, jakým žili doposud, se jim bude jenom zdát.

Pavla 09.09.2009 09:49:58
Pro získání víza do Libye, si musíte najmout policajta, který vás bude při pobytu v Lybii ochraňovat ak němu ještě průvodce, který vás bude doprovázet, aby jste se neztratili.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.