Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

Velvyslanectví Malajsie

vlajka Malajsie Na Zátorce 675/30
Praha-Bubeneč
160 00

Telefon:+420 234 706 611
Fax:+420 296 326 192
Email: mwprague@mwprague.cz

Informace o Malajsii

Malajsie je tropická země, která se nachází 7 v samém srdci jihovýchodní Asie. Je rozdělena na Západní a Východní Malajsii. Západní Malajsie je poloostrov, který se skládá z 11 států. Východní Malajsie zabírá část ostrova Borneo a skládá se ze dvou států Sabah a Sarawak. Největším a zároveň hlavním městem je Kuala Lumpur, které leží na poloostrovní části.

Malajsie má tropické podnebí, které je teplé a vlhké po celý rok s nižšími teplotami v horských oblastech. Teploty se pohybují od 21 až do 32 °C .

Malajsie je krásnou zemí, která je převážně pokryta džunglí, s pobřežními nížinami, které přecházejí přes kopcovitou krajinu až po hornaté oblasti.

Ekonomika Malajsie byla založena výhradně na zemědělských komoditách a i nadále je jedním z největších vývozců kaučuku, cínu, palmového oleje, dřeva a pepře. Avšak současná ekonomika je spíše zaměřena na výrobu a služby, přičemž právě výroba je aktuálně největší složkou hospodářství Malajsie.

Příjmy z ropy a zemního plynu společně s rostoucími zahraničními investicemi pomohli k rozvoji automobilového průmyslu a výrobě počítačů, taktéž se objevuje cestovní ruch jako hlavní zdroj příjmů.

Malajsie je jednou z nejvíce hospodářsky úspěšných zemí v Asii.

Komentáře

Komentáře upřesňující informace obsažené na velvyslanectvi.com, informace k práci ambasád a jejich úředníků, úřední hodiny, o vízech a případně informace týkající se Malajsie obecně:
Radoslav Tursky (e-mail) 12.06.2014 08:50:31
Good Morning Please can you inform me if are you able support us with PVP registration / approval for our service technician who is planned to visit Malaysia for Service action ? If yes please inform me what is the procedure to obtain PVP Speaking English or Czech Thank you

Vladyslav Kovalenko (e-mail) 02.11.2011 14:59:14
Adressa Velvyslanectvi je: Na Zátorce 676/30 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.