Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

Velvyslanectví Německa

vlajka Německa Vlašská 19
Praha 1
118 01
v Tel.: 257 113 111
Email: ZReg@Prag.auswaertiges-amt.de
Web: www.deutsche-botschaft.cz

Informace o Německu

Oficiální název Německa je Spolková republika Německo (zkratka SRN), německy název státu je Bundesrepublik Deutschland. Němesko souvsedí s Dánskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem,Švýcarskem, Francií, Lucemburskem a Belgií. Německo leží na břehu Severního a Baltského moře a Bodamského jezera. Rozlohou 357 022,9 km² je Německo 61. stát světa. Počtem obyvatel 81 831 000 je 14. největší stát světa. Německo je federativní parlamentní republikou. Hlavním městem je Berlín, úředním jazykem němčina. Němci jsou obvykle katolického nebo protestantského vyznání. Nejvyžším bodem Německa je 2962 metrů1 vysoká hora Zugspitze v Alpách. Největšími řekami jsou Rýn, Dunaj, Labe a Odra. K Německu patří několik ostrovů. Německo je vyspělá, průmyslová, demokratická, středoevropská země.

Komentáře

Komentáře upřesňující informace obsažené na velvyslanectvi.com, informace k práci ambasád a jejich úředníků, úřední hodiny, o vízech a případně informace týkající se Německa obecně:
KARÁSEK PETR (e-mail) 23.04.2019 10:59:22
Dobrý den,můžete mi prosím sdělit emailovou adresu na konzulát SRN v Lagosu,Nigérii? děkuji

Eduard (e-mail) 06.10.2013 16:36:10
Dlouho jsem zvažoval koho oslovyt,volba NSR je pro projekt(globální problém pitná voda) volbou super proč?Polohou a veškeré prostředky k realizaci. Máte možnost me kontakto- vat s odborníky?

Jana Sojková (e-mail) 11.01.2011 12:22:43
Dobrý den, při procházce v lese jsem nalezla radiostanici z Německa, z nějakého meteorologického ústavu. Bohužel adresa byla již částečně znehodnocena vodou, takže nevím, kam ji mám poslat. Vím, že pro meteorologický ústav je tato radiostanice důležitá, obsahuje data o která by ústav nerad přišel. Volala jsem do našeho meteo-ústavu, ale bohužel, pověřený pracovník slíbil, že mi sežene adresu do Německa, a už se neozval. Můžete mi tuto adresu sehnat? Pokud mi napíšete mejlovou adresu, mohu vám zaslat ofocenou částečnou adresu, podle které by se možná meteostanice mohla najít. Děkuji a přeji krásný den. Jana Sojková, Ve Smečkách 25, Praha 1, PSČ 110 00

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Kód:

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.