Velvyslanectví - seznam a kontakty na velvyslanectví

Rozcestník informačních textů

Tato stránka slouží jako rozcestník textů obsahujících informace o vízech a zároveň je jí možno považovat jako úvod do problematiky víz a vízového styku a získávání víz.

Definice:

Vízum (slovo pochází z latinsky) je dokument povolující vstup, případně opuštění, v určitém období do země, která vízum vydala. Vízum bývá vymezeno také důvodem pobytu. Obvykle je to razítko nebo formulář vlepený do cestovního pasu, někdy je také vydáno na samostatném papíře.

Přiznám se, že osobně mám k vízům velmi negativní vztah. Dle mého názoru jsou víza legálizovaným rasismem, diskriminací na státní úrovni. Pro občany ČR je vízový systém ještě docela přívětivý, ale pro obyvatele 3 světa je jednoznačně diskriminační. Paradoxem je, že země, které se považují za "nejsvobodnější, a nejdemokratičtější" mají tento diskriminační rasistický systém nejpropracovanější.

Chybí Vám zde nějaké informace o vízech? Napište si o její zpracování administrátorovi webu velvyslanectví.com, případně pokud máte k problematice co říct zašlete Váš názor nebo odborný text e-mailem, poznámky k jednotlivým textům můžete také zanechat v diskuzi.

Odkazy na info texty

Reklama :

Hlavní nabídka

Další informace

Upozornění, zásady ochrany osobních údajů: smluvní podmínky.